پاک کننده‌ های ساینده

پاک کننده های ساینده پوست هم مانند کرم های و امولسیون های پاک کننده می باشند که کارشان پاک کردن پوست می باشد.

پاک‌کننده‌های ساینده، کرم ها و امولسیون‌هایی هستند که برای پاک کردن پوست طراحی شده‌اند و علاوه بر محتویات استانداردی که در بالا گفته شد، اثر سایندگی آن‌ها با افزودن ذرات ریزی که ممکن است طبیعی یا سنتتیک باشند، حاصل می‌شود. این محصولات برای جدا کردن لایه شاخی پوست به کار می‌روند. این کار به طور مکانیکی و به دلیل اثر ساینده ذرات ریز (گرانول‌ها) روی سطح پوست انجام می‌شود.

حذف قسمت‌های بیرونی لایه شاخی پوست به یکنواختی و نرمی سطح آن و بهبود ظاهرش کمک فراوانی می‌کند. علی‌رغم اثر این محصولات در حذف لایه‌های مرده پوست، هیچ دلیلی که ثابت کند، این مواد نسبت به بقیه صابون‌ها، کرم‌ها و امولسیون‌های پاک‌ کننده مزیت اضافی دارند، وجود ندارد. به طور کلی پوست سالم و طبیعی هیچ نیازی به این مراقبت‌ها ندارد و لایه‌های بیرونی پوست به طور دائم در حال تجدید شدن هستند. به علاوه بعضی از متخصصین پوست بر این عقیده هستند که آسیب اپیدرم در صورت استعمال زیاد و مالش شدید پوست با لایه‌بردار دور از انتظار نیست. در ابتدای مصرف، این محصولات نباید بیش‌تر از هفته‌ای یک بار استفاده شوند، چون ممکن است اثر محافظتی پوست با حذف لایه‌های خارجی آن، تحت تأثیر قرار گرفته و کم شود.

ماساژ و مالش پوست با این نوع پاک‌ کننده‌های ساینده باید با حداکثر دقت و به آرامی صورت پذیرد و باید به دستورالعمل مصرف محصول توجه شود.

دسته‌بندی‌ها: آرایش,پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,,,