پرخونی قاعدگی وخونریزی های رحمی

پرخونی قاعدگی و خونریزی های رحمی

زیادی خونریزی در عادت ماهانه ممکن است از غلبه خون باشد که علامت آن سرخی چشم و نوعی حالت برافروختگی در چهره می باشد فشار شکمی هنگام پریود افزایش می یابد. بند آوردن خون در این حالت که از غلبه خون است بدون در نظر گرفتن علت آن اشتباه پزشکی محسوب می شود که طب ایرانی به آن توجه دقیق داشته است چون در این حالت بدن در حال دفع خون اضافی و کثیف بوسیله رحم است و نباید بدون رفع علت خونریزی را قطع کنید.

درمان

به خون گیری مبادرت کنید و از طریق حجامت یا زالو یا فصد کردن زیادی و آلودگی خون را برطرف کنید. از آنجا که این روزها خانم ها به زیبایی بیشتر اهمیت می دهند بهتر است خون گیری به روش زالو را انتخاب کنند چراکه جای نیش زالو روی پوست باقی نمی ماند یا از رگ های دست خون بگیرید اگر از زالو استفاده می کنید روزی هر دست تعداد 10 عدد زالو بیاندازید حتی المقدور بگذارید خونریزی به خودی خود تمام شود اگر خواستید خونریزی را بند بیاورید مقداری پودر باقلا روی جای نیش ها بپاشید و محکم ببندید سپس مقداری پودر آویشن وگل ختمی و تخم گشنیز را پس از پودر کردن با آب جوش خمیر کنید و روی جای نیش ها ببندید و تا 24 ساعت باز نکنید و تا آن موقع از شستن دست ها خوداری کنید.

سینه ها را محکم ببندید و اطراف و زیر سینه را هنگام پریود در روز 3 بار بادکش کنید اگر میان باسن را نیز بادکش بگذارند ممکن است خونریزی قطع شود .

اگر حجامت می کنید حجامت عام و حجامت روی دو کتف مناسب است و در این روش نیز سینه ها را محکم ببندید.

اگر رگ زدن فصد را انتخاب می کنید بهتر است رگ باسلیق که در زیر بازو در قسمت داخلی قرار دارد را بزنید و مقداری خون از آن بگیرید بیمار در این حالت باید خوابیده باشد.

غذاهای بیمار باید در این حالت از غذاهای غلیظ مانند هریسه و گوشت گاو و کباب از گوشت تازه و لطیف و تخم مرغ خانگی نیم بند و امثال آن باشد

دسته‌بندی‌ها: بیماری زنان

برچسب‌ها: ,,,,