پنج تنظیم کننده ی چربی برای زیبایی و سلامت پوست های چرب

اگر پوست شما چرب است ، باید بدانید چقد قابض های چربی در بحث مراقبت روزانه ی پوست مهم هستند . این مواد نه تنها به زیبایی ظاهری پوست از طریق کاهش منافذ باز آن کمک می کنند، بلکه چربی اضافی پوست را از بین می برند و موجب سلامتی آن می گردند . مواد تنظیم کننده و از بین برنده ی چربی با باکتری ها مبارزه کرده و باقی مانده ی مواد آرایشی و یا هر مواد و آلودگی شیمیایی دیگری را بعد از یک روز طولانی از صورت پاک می نمایند . اما آیا می دانستید نوع پاک کننده با پایه ی الکلی منجر به خشکی و پژمردگی پوست در دراز مدت می شود ؟ پوست ما به طور طبیعی به تولید چربی مفید تمایل دارد ، اما استفاده ی زیاد از پاک کننده ها و تنظیم کننده ها ، تعادل تولید چربی را در پوست بر هم می زنند .

با این حال که تمیز کردن پوست قبل از رفتن به رختخواب بسیار مهم است ، پاکسازی و تمیز کردن آن با مواد طبیعی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد . بنابراین اگر قصد استفاده از پاک کننده ها و تنظیم کننده ها را دارید ، چرا نوع طبیعی آن را در خانه استفاده نمی کنید ؟

فایده ی ساختن این مواد در خانه این است که دقیقا مثل پاک کننده های موجود در داروخانه ها کار می کنند ، اما می توانید مطمئن باشید مواد طبیعی و بی ضرر پایه ی ساخت آنها هستند .

حال با هم چند مورد از آنها را بررسی می کنیم :

گلاب

گلاب یکی از بهترین تنظیم کننده های چربی و پاک کننده های پوست چرب است که منافذ باز پوست را پاکسازی و مثل یکی تونر عالی عمل می کند. گلابی را که در خانه تهیه می کنید را برای پاکسازی و دور کردن عفونت از پوست هر روز مورد استفاده قرار دهید . کافی است یک فنجان آب را بجوشانید و چند گلبرگ رز را در آن بیاندازید اجازه دهید آب بجوشد تا رنگ گلبرگ ها سفید شود . حال چند قطره از روغن لیمو را به آن اضافه نمایید. حال هر شب قبل از خواب این ترکیب را بدون نگرانی به پوست بزنید.

سرکه سیب

سرکه سیب ارگانیک و خام همیشه ماده ای مفید برای پوست بوده است . سرکه سیب به پاکسازی و بسته شدن منافذ پوست کمک می کند و بعد چربی پوست را متعادل می نماید. این ماده حتی قادر به حفظ سلامت پوست های مختلط می باشد. نزدیک به 25 میلی لیتر سرکه سیب را در 100 میلی لیتر آب مقطر بریزید خوب هم بزنید . سپس چند قطره روغن لیمو به آن اضافه نمایید. این ترکیب را در یک ظرف در دار بریزید و به طور منظم به پوست صورت و گردن بزنید .

بابونه

بابونه نه تنها منافذ پوست را می بندد، بلکه آلودگی ها را از بین برده و تولید چربی پوست را تعدیل می نماید. در دو فنجان آب ، گل بابونه ی خشک و نعناع خشک بریزید و آنها را بجوشانید . اجازه دهید محلول سرد شود و سپس ان را در یک ظرف در دار بریزید. می توانید پاک کننده ی خود را به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید.

خیار

آیا می دانستید خیار هم مثل یک قابض عمل می کند و برای پاکسازی و روشن کنندگی پوست بسیار مناسب است ؟ برش های خیار تازه راروی صورت بمالید تا لکه های تیره از بین بروند. سپس پوست را با آب شست و شو دهید .

لیمو

لیمو حاوی اسکوربیک اسید است که مثل یک پاک کننده ی طبیعی عمل می کند و موجب بسته شدن منافذ باز پوست می گردد. با لیمو می توانید تولید چربی را در پوست کنترل کنید ، پوست خود را سرخ و سفید کنید و حتی رنگ پوست را از آنچه هست روشن تر نمایید. آب لیمو را در آب بریزید و به پوست بزنید .

فراموش نکنید هر یک از موارد بالا را قبل از مصرف روزانه روی پوست دست تست کنید تا به آنها حساسیت نداشته باشید. همچنین استفاده ی بیش از حد از هر کدام منجر به خشکی زیاد پوست خواهد شد .

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو,گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,,