چاقی و لاغری را با تغذیه صحیح درمان کنید

چاقی و لاغری را با تغذیه صحیح درمان کنید

چاقی یک بیماری مزمن است و درمان آن مانند هر بیماری مزمن دیگر به زمان نیاز دارد. سعی کنید در درمان چاقی خود از دارو استفاده نکنید، زیرا دارو غذا نیست و در هر حال عوارضی دارد. بیشتر از 50 درصد مردم به اضافه وزن و چاقی مبتلا هستند.

علل چاقی : علل ژنتیک، عادات غذایی؛ میزان فعالیت بدنی افراد؛ علل روانی؛ برخی از بیماری های جسمی مانند کم کاری تیروئید و کوشینگ؛ عوارض برخی داروها مانند بعضی داروهای ضد افسردگی و کورتون به مدت بیش از 3 ماه

عوارض چاقی : بروز و خطر سکته مغزی؛ دیابت؛ فشار خون بالا، سکته قلبی؛ انواع سرطان؛ سنگ کیسه صفرا و …

همیشه لاغر کردن و رسیدن به اندامی مناسب یکی از سوژه های اصلی مطالب علمی بوده است و به همین دلیل کمتر به موضوع چاق شدن و افزایش وزن پرداخته شده است.
چاقی بسیار زیاد و یا کمبود وزن هر دو از جمله مواردی هستند که نمی توان به آن ها به عنوان شرایط سالم نگاه کرد.

افرادی که کمبود وزن دارند ضعیف تر هستند و  ممکن است به بیماری های مختلفی دچار شوند در حالی که با کمی غذا خوردن می توانند به وزن دلخواهشان برسند. در این مطلب بهترین موادی که برای چاق شدن می توانید مصرف کنید را معرفی می کنیم.

* گردو: گردو یکی از آجیل هایی است که به شما کمک می کند تا خیلی سریع و طبیعی چاق شوید. میزان امگا3 در این ماده بسیار زیاد است و از بیماری های مختلف در بدن شما جلوگیری می کند.

** شیر پرچرب: شیر به تنهایی می تواند بسیاری از بیماری های بدن را از بین برد ولی بسیاری از پزشکان نوع کم چرب آن را توصیه می کنند شیرپرچرب تمام خواص شیر را دارد و گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند چاق شوند.

** نارگیل: نارگیل یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. آب نارگیل دارای مواد مغذی بی شماری است و کالری بالایی دارد که می تواند به شما در ازایش وزن کمک کند.

** موز: موز میوه ای که می تواند به عنوان یک کربوهیدارات سالم از آن نام برد یکی دیگر از  مواد خوب برای چاق شدن است. موز همچنین می تواند انرژی روزانه شما را نیز تامین کند.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,