چرا ورزش برای همه ی ما ضروری است ؟

همه ی ما شنیده ایم که ورزش ضروری است ، اما می دانید چرا ؟ ورزش هر منفعتی که در نظر دارید به بدن شما می رساند .

ما در این مطلب ده مورد از مهمترین دلایلی را که به شما می گوید چرا باید خود و تمام اعضای خانوادتان ورزش کنید را جمع آوری نموده ایم :

ورزش سطح انرژی بدن را افزایش می دهد . با ورزش می توانید مواد مغذی و اکسیژن را به تمام ارگان های بدن برسانید و به آن در انجام وظایف به طور کارامد و افزایش مقاوت در برابر بیماری ها کمک کنید .

ورزش و دیگر فعالیت های بدنی گاهی بهترین دلیل برای تعامل با دیگر افراد است . رفتن به پارک ، پیوستن به یک تیم ورزشی و یا رفتن به باشگاه های کوچک محلی موقعیتی مناسب برای ملاقات افراد جدید فراهم می آورد .

اگر از نظر بدنی فعال باشید ، سالم خواهید ماند . تحقیقات نشان می دهند روزانه سی دقیقه ورزش نیاز همه ی انسان ها برای داشتن سبک زندگی سالم می باشد .

ورزش شما را خوشحال می کند ! فعالیت ورزشی در مغز شما واکنش های شیمیایی را در پی خواهد داشت که به ایجاد احساس شادی و آرامش کمک می کنند .

فعالیت ورزشی مداوم از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند .

ورزش می تواند تفریح هم باشد ! بعضی مواقع ساعت های ورزش به ساعت های تفریح روزانه ی شما تبدیل می شوند . مثلا پیاده روی ، رفتن به پارک و یا دوچرخه سواری .

ورزش در حفظ وزن مناسب به شما کمک می کند .

برای سلامت قلب خود ورزش کنید ! با ورزش فشار و گردش خون تنظیم می شود .

فعالیت ورزشی مداوم به شما کمک می کند خواب راحتی داشته باشید . وقتی در طول روز فعال باشید ، خیلی راحت تر به خواب می روید .

ورزش برای داشتن حافظه ای قوی و روحیه ی بالا نیز موثر است .

حال که با جزئیات بیشتری از فواید ورزش آگاهی پیدا کردید ، به فکر یک برنامه ی منظم از همین فردا برای خود باشید . علاوه بر این ، همیشه در زندگی برای خود هدفی تعیین کنید ، تلاش برای رسیدن به این هدف شما را از ناراحتی های فکری دور نگه می دارد .

دسته‌بندی‌ها: گوناگون,ورزش

برچسب‌ها: ,,,,,