چطور رنگ پوست را برای انتخاب بهترین رنگ مو تشخیص دهید ؟

انتخاب بین بلوند ، قهوه ای و قرمز به خودی خود بسیار سخت است ، حال تصور کنید رنج گسترده ای از این رنگ ها را برای انتخاب پیش روی خود دارید و حال باید تصمیم بگیرید کدام یک برای رنگ پوست شما بهترین خواهد بود .

البته فهمیدن تفاوت های بسیار ظریف بین رنگ ها در واقع انتخاب بین رنگی است که به شما می آید و رنگی که بهترین جلوه را در کنار رنگ پوست شما خواهد داشت . اما با دقت به چند نکته ی کوچک ، انتخاب رنگ مورد نظر چندان هم سخت به نظر نمی آید . باید بدانید کدام قسمت از موها را باید رنگ کنید ، چقدر باید رنگ روی موها بماند و و دوست دارید روی چه جنبه ای از رنگ پوست شما بیشتر تاکید شود .

این مطلب اما به شما دانش اولیه ی انتخاب رنگ موی مناسب براساس رنگ پوست، در کنار نکاتی درباره تاثیر رنگ های گرم و سرد و نحوه ی جلوه ی آنها ، می بخشد .

قبل از آنکه به سراغ رنگ موی خود بروید ، باید رنگ پوست خود را تشخیص دهید . پوست اکثر مردم در سه دسته ی گرم ، سرد و خنثی قرار می گیرد . برای تشخیص رنگ پوست خود چند ترفند ساده پیش رو دارید.

دنبال رنگ های خاص باشید : رنگ پوست های سرد معمولا در پس زمینه رنگ صورتی و زیتونی دارند . این در حالی است که پس زمینه ی رنگ های گرم ، طلایی و زرد است . اگر هیچ یک از این خصوصایت را ندارید ، رنگ پوست شما خنثی است .

خود را با یکی از افراد مشهور مقایسه کنید :
وقتی به دنبال رنگ مورد نظر خود هستید ، سعی کنید یکی از افراد مشهور را رنگ پوست و چشم نزدیک به خود پیدا کنید . این کار به شما در تصور رنگ دخواه روی موهایتان و جلوه ی این رنگ در کنار پوست کمک می کند.

به مچ دست خود نگاه کنید : می توانید رنگ های پس زمینه مثل صورتی ، قرمز ، آبی ، سبز و زرد را در مچ دست خود ببینید . رگ های دست به خوبی تناژ پوست شما را نشان می دهند . اگر رگ های شما آبی یا بنفش باشند ، پوست شما احتمالا سرد است . اما رنگ سبز یعنی شما پوستی گرم دارید .

اطراف چشم ها نیز مهم هستند :
اگر اطراف چشم خود لکه های طلایی دارید ، احتمالا رنگ پوست شما گرم است . اما رنگ آبی سبز نشان دهنده ی پوست سرد می باشد .

یک راهکار تجربی برای انتخاب رنگ مو

رنگ مویی را برگزینید که مخالف تناژ پوست شماست . پس رنگ پوست گرم باید رنگ های سرد تر را انتخاب کند و برعکس . البته درجه بندی رنگ های سرد و گرم نیز خود تفاوت های زیادی دارند. اما این نکته ای کلی است که بهتر است به خاطر بسپارید . اگر شما در اقلیت با پوست خنثی هستید ، همه ی رنگ ها برای شما مناسب خواهند بود .

دسته‌بندی‌ها: دسته‌بندی نشده

برچسب‌ها: ,,,