چطور روغن های گیاهی برای حفاظت از مو مورد استفاده قرار می گیرند

تحریک رشد دوباره ی مو

برای افرادی که از ریزش مو رنج می برند ، استفاده از جراحی و محصولات موضعی برای جایگزین کردن موهایی که از دست رفته بسیار متداول است . اما بهتر است برای متوقف سازی این ریزش و به عنوان پایه ای ترین راهکار به دنبال برطرف کردن دلیل آن باشیم . شاید نیاز به افزایش گردش خون ، مبارزه با التهاب و یا افزایش رطوبت در مو باشد .

نکته ی جالب درباره ی روغن های درمانی این است که تنها چند قطره از آنها برای انجام تمام این مقاصد کافی می باشد . نیازی به محصولات بهداشتی تجاری ندارید . برای تحریک رشد دوباره ی مو به سراغ روغن هایی همچون رزماری و سدر بروید . این روغن ها از ریزش مو نیز پیشگیری می نمایند .

از بین بردن شوره ی سر

دیگر نگرانی بزرگ در بحث مراقبت از مو شوره ی سر، یک ناراحتی پوستی که 50 درصد از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند ، می باشد . شوره در اثر انباشت پوسته های کف سر پدید می آید . اما دلیل آن را می توان به طور عمده محصولات حاوی مواد شیمیایی مضر دانست که پوست سر را خشک ، ملتهب و قرمز می کنند .

خاصیت شفابخشی و مرطوب کنندگی برخی از روغن های گیاهی مثل اسطوخودوس و علف لیمو به شما در مبارزه با شوره ی سر کمک می کند و خارش و التهاب را از بین می برد .

تغذیه ی موها

مردم مقدار زیادی پول صرف محصولات مراقبت از پوست و مو می کنند تا موهایی لطیف و درخشان داشته باشند . متاسفانه بسیاری از این محصولات به جای منفعت ضرر دارند . برای مثال ، کراتین درمانی ، حاوی مواد سمی مثل فرمالدئید است که باید از آن دوری کرد .

به جای استفاده از این روش های متداول ، بکارگیری روغن های گیاهی، بدون عوارض جانبی ، موهایی سالم و مستحکم را به شما هدیه می دهد . از خاصیت ضد التهاب ، ضد قارچ و ابرسانی بسیاری از روغن ها مثل بابونه برای مو بهره ببرید .

پیشگیری از چربی بیش از حد مو

غدد سباسه در پوست و غدد ترشح چربی وظیفه ی حفظ رطوبت از طریق تولید سبوم را بر عهده دارند . همین چربی یا سبوم درخشش لازم را به موهای شما می بخشد، اما وقتی این غدد ، چربی بیش از حد تولید کنند ، موها روغنی به نظر می رسند . حتی اگر چند ساعت قبل آنها را شسته باشید . برخی از روغن های گیاهی مثل نعناع تند به شما در کنترل تولید سبوم کمک می کنند و درخشندگی و سلامت مو را حفظ می نمایند .

کاهش استرس و ایجاد تعادل هورمونی

تحقیقات نشان می دهند استرس با ریزش مو در ارتباط است و در بدن عدم تعادل هورمونی را ایجاد می نماید . استرس موجب التهاب در پوست سر و در نتیجه ریزش آن می شود . شاید ترفند ما ساده به نظر برسد ، اما کافی است کمی رایحه ی روغن های گیاهی آرامبخش را در هوا پخش کنید تا استرس را کاهش دهید . مفید ترین این روغن ها عبارت اند از مریم گلی و اسطوخودوس .

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو,گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,,