چند نوع ماسک طبیعی بر انواع پوست وجود دارد؟

ده ها نوع ماسک برای پوست وجود دارد که بعضی از آنها عبارتند از A- ماسک های حاوی تخم مرغ، که در آن ۲ عدد زرده تخم مرغ با ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۳ قطره روغن را با آب مخلوط کرده به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست قرار داده سپس با آب ولرم می شوییم.

B- به گزارش مجله زنان، ماسک مناسب برای پوست های چرب، که یک لایه نازک از سفیده تخم مرغ زده شده را بر روی صورت پخش کنید و بعد از ۲۰-۱۰ دقیقه می شویید. این ماسک سفت کننده پوست می باشد. C- ماسک نرم کننده که در آن یک عدد تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری شیرخشک و یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و به صورت مالید. بعد از ۳۰-۲۰ دقیقه سفت شده و سپس صورت را بشویید. D- ماسک جوش صورت که در آن یک قاشق غذاخوری آرد جو و یک قاشق غذا خوری آرد ذرت و ۱ عدد سفیده تخم مرغ را خوب مخلوط کرده روی صورت مالیده و بعد از ۳۰ دقیقه که خشک شد آنرا بشویید. E- ماسک برای پوست های خشک که در آن از ۱ عدد زرده تخم مرغ با نصف فنجان شیر و نصف گلابی استفاده کرده و زرده را خوب به هم زده تا کاملا سفید شود سپس گلابی و شیر را اضافه کرده به صورت مالیده و پس از ۱۵ دقیقه بشویید. F- ماسک تنگ کننده منافذ پوست که در آن ۱ عدد سفیده تخم مرغ را با چند قطره آب لیمو ترش مخلوط کنید و به صورت بمالید. G- ماسک شفاف کننده حاوی گلاب که یکی از بهترین و قدیمی ترین تازه کننده های پوست است و در آن ۴۰ میلی لیتر گلاب را با ۱۰ میلی لیتر روغن بادام شیرین و ۱۰ گرم برگ مریم گلی و ۲۰ گرم جو دوسر آسیاب شده مخلوط کرده و گلاب گرم شده در شیشه را به آن افزوده و هم زده و با برس نرم روی صورت و گردن بمالید. ۲۰ دقیقه باید بر روی صورت بمالید.

 نور خورشید چه تاثیری بر پوست دارد؟

نور خورشید و آفتاب دو جنبه دارد: در حد طبیعی برای پوست مفید است چون آفتاب به خاطر داشتن ویتامین د برای پوست بسیار مفید است. آفتاب در عین داشتن خواص زیاد برای پوست بسیار مضر و خطرناک است. نور آفتاب باعث خشکی پوست می شود. مدت زمانی که در زیر نور آفتاب قرار دارید بسیار مهم است زیرا اگر عادت نداشته باشید مضرات آن بیش از فوائد آن است. بنابراین باید زمان را از روزی چند دقیقه آغاز کنید و کم کم مدت را طولانی تر نمایید. و اگر شغل شما طوری است که زیاد در معرض آفتاب هستید از محافظ های موثر استفاده کنید.

برای آفتاب سوختگی کمپرسی آب سرد استفاده کنید و حتما روزی چند بار روی پوست کرم مرطوب کننده بمالید تاول های ایجاد شده روی پوست را نباید ترکاند.

چگونه می توان از پیری پوست جلوگیری نمود؟

برای جلوگیری از پیری پوست باید موارد زیر را رعایت نمود: ۱- عدم استفاده از الکل و ضایعات، ۲- عدم فشارهای درونی و آسیب های عاطفی، ۳- اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به مدت زیاد، ۴- استفاده از گوشت و موادی که داری اسیدهای آمینه و ویتامین ها باشند، ۵- استفاده از ضد آفتاب؛ از کرم‏های ضد پیری و افتادگی پوست می توان کرم آناناس، کرم گریپ فروت، کرم چهار گیاه را نام برد.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,,