چه عواملی سبب چرب شدن پوست می شوند؟

پوست چرب :

برعکس تصور عامه تعداد غدد چربی اینگونه پوست زیاد نیست بلکه فعالیت غدد چربی در این پوست ها زیاد است. چرب بودن پوست به عوامل بیرونی و درونی بستگی دارد.

علل درونی : شامل توارث، فعالیت غدد چربی، هیجانات و شوک های وارده به بدن، تغذیه، زیاده روی در مصرف دارو مانند استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها و ضد انعقاد کننده ها و دیگر عوامل را، می توان نام برد.

علل بیرونی : به استفاده از فرآورده های دارویی بستگی دارد. مشخصه های پوست های چرب : دیر چین و چروک بر می دارند، در صورت تمیز نگه نداشتن پوست قابلیت جوش زدن در این نوع پوست بالا می رود، اینگونه پوست ها تمایل زیادی به جوش زدن دارند، دانه های سرسیاه در اینگونه پوست ها مشاهده می شود و به هر صابونی جواب مثبت نمی دهد.

کسانی که دارای پوست چرب هستند، بیشتر جوش میزنند و صورتشان بیشتر اوقات براق است، در این مطلب با 4راهکار برای مراقبت از پوست های چرب آشنا خواهید شد.
پوست چرب با فعالیت بیش از حدی که برای تولید چربی دارد، می تواند برای افراد دردسر درست کند. کسانی که دارای پوست چرب هستند، بیشتر جوش میزنند و صورتشان بیشتر اوقات براق است. کمی آلودگی و گرد و غبار میتواند به راحتی به پوست آنها آسیب برساند. در این مطلب با 6 راهکار برای مراقبت از پوست های چرب آشنا خواهید شد.

1_از یک شوینده غیرصابونی استفاده کنید.
یکی از راهکارهای مطمئن برای کنترل چربی پوست، شستشو و تمیز نگه داشتن آن است. دو یا سه بار شستن صورت در طول روز برای از بین بردن چربی های اضافه و جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست، از اهمیت زیادی برخوردار است. حتما از شوینده های غیر صابونی مخصوص برای پوست های چرب استفاده کنید.

2_هفته ای یک تا دو بار از ماسک اسکراب استفاده کنید.
این یکی دیگر از نکات مهم برای مراقبت از پوست های چرب است. چربی اضافه پوست میتواند به راحتی باعث به وجود آمدن جوش، پوست های مرده، و یا جوش های سر سیاه شود. برای پاکسازی عمیق پوست و از بین بردن جوش های سر سیاه صورت، از ماسک اسکراب صورت استفاده کنید.

3_ماسک های هفتگی صورت بسیار تاثیرگذار هستند.
بعد از شستشوی صورت با ماسک اسکراب، از ماسک های ملایم برای شفاف سازی و ترمیم پوست استفاده کنید. ماسک های طبیعی میوه ای هم برای این کار گزینه خوبی هستند.

4_هر روز از یک تونر بدون الکل استفاده کنید.
استفاده روزانه از تونر میتواند چربی اضافه پوست و آلودگی های آن را از بین ببرد. یک تونر بدون الکل برای مراقبت از پوست خود داشته باشید.

چه عواملی سبب چرب شدن پوست می شوند؟

 

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,,