چه وقت باید به فکر عوض کردن تخت کودک باشید ؟

عوض کردن تخت کودک

هر گاه موقع عوض کردن تخت، یعنی تعویض تخت کودک با یک تخت معمولی فرا برسد، خود شما خواهید فهمید. یعنی هر گاه خزیدن او شروع شد و یا تلاش می کند از تخت بالا بیاید، احتمالا دیگر آمادگی این کار را پیدا کرده است! برای عوض کردن تخت هیچ سن مشخصی در نظر گرفته نشده است. اما طبیعی است که با بلند شدن قد (مثلا ۱ متر) کودک به این تعویض نیاز دارد.

اگر قصد دارید به خاطر آمدن بچه دوم تخت فرزندتان را عوض کنید، بهتر است قبل از به دنیا آمدن نوزاد، این کار را انجام دهید چون فرزند اول شما ممکن است فکر کند به خاطر آمدن خواهر یا برادر جدید بدون جا مانده است. یکی دیگر از دلایل تعویض تخت کودک این است که شما دارید توالت رفتن را به او آموزش می دهید و تخت او باید شرایط خاصی داشته باشد (مثلا نرده های بلند نداشته باشد) که بتواند به راحتی به توالت برود و سرجایش برگردد.
به هر حال بعضی از بچه ها این تعویض را به راحتی می پذیرند، اما تعدادی دیگر برایشان سخت است. به یاد داشته باشید تخت بزرگ کودک هم باید نرده های حفاظتی داشته باشد و تا وقتی که به این تخت عادت کند، این نرده ها می توانند از افتادن او جلوگیری کنند.

چگونه می توانم امنیت فرزندم را تامین کنم؟

همان طوری که قبلا گفتیم، همه والدین نگران مرگ ناگهانی نوزادشان هستند، اما این را بدانید که احتمال وقوع آن برای فرزند شما بسیار ضعیف است. پزشکان هنوز هم به علت این مرگ غم انگیز کاملا پی نبرده اند، اما اقدامات احتیاطی مهمی وجود دارند که شما با پیروی از آن می توانید دقیقا این خطر را کاهش دهید.

شما می توانید توصیه های زیر را تا ۱ سالگی کودک به کار گیرید، اما به کارگیری آنها در ۶ ماه اول تولد نوزاد-زمانی که بیشترین خطر مرگ ناگهانی وجود دارد-اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در صورتی که فرزند شما تحت مراقبت یک پرستار یا شخص دیگری است، باید مطمئن شوید که آنها هم همین موارد را اجرا می کنند:

دسته‌بندی‌ها: سلامت کودک

برچسب‌ها: ,,