چگونه افسردگی را درمان کنیم؟

افسردگی سبب سستی افراد در جامعه و انجام کارهای محول به آنها می شود. افراد افسرده دلیلی برای با نشاط بودن، تفریح کردن و یا حتی خندیدن ندارند. بیمارانی که دچار افسردگی هستند باید به درمان این بیماری بپردازند. پزشکان و متخصصان متدهایی را برای درمان این بیماران پیشنهاد کرده اند که می تواند نشاط و انرژی از دست رفته را به آنها  باز گرداند.  در ادامه این مطلب متوجه خواهید شد که چگونه افسردگی را درمان کنید.

افسردگی از جمله بیماری هایی است که باید درمان شود.افسردگی منشا بسیاری دارد که گیاهان دارویی می‌تواند در پیشگیری از این بیماری موثر باشد.مینایی متخصص طب سنتی درباره گیاهان ضد افسردگی گفت: در فصل بهار و تابستان یکی از ترکیباتی که برای درمان افسردگی می‌توان استفاده کرد روغن گل محمدی است که استعمال آن بر روی پوست موجب شادابی آن می‌شود.مینایی افزود:

نحوه استفاده از روغن گل محمدی به این صورت است که ابتدا آن را بر روی دستمال شوینده بدن همراه با سفید آب مخلوط کرده و بر روی پوست استعمال می‌کنیم و پس از شستشو بدن را با صابون می‌شوییم از این طریق تمام فضولاتی که بر روی پوست قرار گرفته دفع شده و شادابی را به انسان هدیه می‌کند.وی تصریح کرد:

تجمع فضولات بر زیر پوست موجب یکی از دلایل افسردگی فرد است که استحمام با این روش موجب دفع و بر طرف شدن آن می‌شود و روغن گل محمدی به دلیل معطر بودن فرد افسرده را درمان می‌کند.مینایی افزود: یکی دیگر از مواردی که برای افسردگی مناسب است استفاده از روغن بنفشه است که نحوه تهیه و مصرف آن مانند گل محمدی است.وی ادامه داد: خوردن عرق بید مشک همراه با خاکشیر خون‌ساز است و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و مهار کننده افسردگی است .

چگونه افسردگی را درمان کنیم؟

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,