چگونه التهاب را تشخیص بدهیم؟

بعضی از سوزناک ترین حالت های پوست عبارتند از: اگزما، پسوریازیس، آکنه و روزاسه و هم چنین حساسیت و تمام این ها یک ویژگی را به اشتراک دارند و آن اینکه تورم آنها خارج از کنترل است.

اگر شما به زانویتان آسیب برسانید، آفتاب سوختگی پیدا کنید یا سرما بخورید سیستم دفاعی بدن نیز با این قضیه به شیوه ی خود مقابله می کند: تولید گرما، قرمزی، درد و تورم. این باعث می شود که بدن نیروی خود را به راه بیندازد مهاجم ها را بیرون کند و صدمات را بازسازی کند. این مکانیزم با بی اثر کردن باکتری های تولید کننده بیماری، ویروس ها، انگل ها و مواد سمی به انسان ها امکان سالم ماندن را فراهم می کند. تاکنون، ما بی شک منتظر واکنش التهابی هستیم، اما اکنون محققین پزشکی بسیاری بر این عقیده اند که پاسخ التهابی به این علت فاکتورهای در زندگی مدرن شورش می کند و باعث ویرانی می شود. بسیاری از محققان معتقدند که التهاب سطح پایین و مزمن متضمن شرایطی از جمله بیماریهای قلبی، سرطان، آسم، بیماری های لثه و حتی جنون و همچنین مشکلات پوستی باشد.

دکتر اندرو ویل، یکی از متخصصین سردمدار دنیا از دانشگاه اریزونا در زمینه داروهای ساختنی معتقد است آنچه اغلب میزان و مقیاس را به طرفداری از التهاب های مزمن بیشتر می کند فاکتورهای روش زندگی از جمله رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات نوع نامناسب و چربی، چاقی، بی تحرکی و استرس که تمام این موارد واکنش های التهابی را در بدن ایجاد می کند. سیگار کشیدن، فشار خون بالا، کم خوابی و در معرض مواد شیمیایی سمی قرار گرفتن و آلودگی هوا می تواند التهاب مزمن را افزایش دهد. حتی بزرگ شدن همه چیز را در جهت ملتهاب شدن فراهم می کند زیرا در طول زمان بدن اجزا ملتهب بیشتری تولید می کند و از طرف مواد اندکی که بدن را در شما را بیشتر در برابر بیماری آسیب پذیر می کند. در این کتاب توصیه هایی که من با شما در میان می گذارم می تواند به پیروز شدن در برابر التهاب به شما کمکی کند. توصیه هایی از، متخصصین بالینی، جمله شاویر دایا، داروساز، که در درمان های طبیعی متخصص است. علاوه بر این راه کارهای عمومی نیز وجود دارد. به هرحال، آنچه من در ادامه مطرح می کنم. همانطور که آنها برای تمام شرایط های التهاب پوست مناسب اند و به روشی که ما به طور کلی به نظر می رسیم و احساس می کنیم مفیدند.

برای اینکه یک مشکل خاص را تحت کنترل در آورید قبل از اینکه پوست را با روش های طبیعی بیشتری به ثبات نرسانده اید داروهای روتین را کنار نزنید (مانند دوره ی کوتاهی از استروئیدهای موضعی). اگر لازم بود از دکتر بخواهید شما را به یک متخصصی پوست ارجاع دهد. گاهی اوقات من داروهای معمولی را استفاده کرده و بعدها داروهای ساختگی طبیعی بیشتری استفاده می کنم.

آنچه اغلب میزان و مقیاس را به طرفداری از التهاب های مزمن بیشتری می کند فاکتورهای روش زندگی از جمله رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات نوع نامناسب و چربی ها هستند.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو

برچسب‌ها: ,,,,