چگونه بهداشت زناشویی را رعایت کنیم؟

بهداشت زناشویی

بهداشت زناشویی در طب اسلامی و سنتی اهمیت زیادی دارد و بسیار بر آن تأکید شده شرایطی برای عمل نزدیکی صحیح در نظر گرفته شده است که سلامتی زن و شوهر را تضمین می کند. این شرایط شامل کیفیت نزدیکی، زمان نزدیکی ، میزان نزدیکی است .

کیفیت نزدیکی

ابتدا بهداشت نزدیکی باید کاملاً رعایت شود دستگاه تناسلی در جایی قرار گرفته که امکان رشد میکروبها در آنجا نسبت به جاهای دیگر بیشتر است. ازاله موهای زائد همواره باید مد نظر باشد تا زمینه رشد و زیست میکروبها از میان برود. یکی از بهترین و موثر ترین راه ازاله موهای زائد استفاده از داروی نظافت که ترکیبی از آهک و زرنیخ است می باشد. داروی نظافت علاوه بر آن از بیماری هایی مانند کیست تخمدان و عفونت رحم و زگیل و بواسیر بدبویی آن پیشگیری می کند. داروی نظافت اخلاط سوداوی و بلغمی را از اعضای رئیسه بدن دور ساخته و باعث ایجاد نشاط و دوری از غم وغصه می شود و جوشها و بثورات جلدی را با کشیدن آلودگی ها به سمت پایین کاهش می دهد .

قبل و بعد از نزدیکی باید موضع تناسلی با آب و یا با آب و شوینده هایی مانند صابون یا سدر شستشو گردد تا از ورود میکروب به داخل رحم جلوگیری شود.

باید حتی المقدور از جماع خشک خودداری کرد هنگامی باید دخول صورت پذیرد که مجرای مهبل با ترشحات داخلی آماده شده باشد در غیر این صورت مجرای رحم زخم های ریز متعدد برداشته و به تدریج عفونی شده و راه را برای ایجاد بیماری ها هموار می سازد. از آن گذشته جماع خشک باعث از میان رفتن سلول های حساس دهانه رحم شده و به تدریج احساس و لذت جماع برای زن کاهش می دهد و این خود می تواند مبدأ بیماریهای مختلف روحی وجسمی شود. مرد و زن باید به ارضای جنسی همدیگر بیاندیشند نه آنکه هر یک به نیاز خود بپردازد مرد باید با حرکات جنبی به اصطلاح عشق بازی همسر خویش را آماده نزدیکی نماید تا همه اعضای بدن متوجه دستگاه تناسلی شده و خون سالم و فعال را به سمت آن گسیل دارند و در این تماس جنسی از طریق دستگاه تناسلی شرکت نمایند. این کار باعث جلوگیری از ضعف جنسی و پیشگیری از برخی بیماری ها از جمله بیماری زود انزالی می شود. آخرین مرحله تماس جنسی دخول است که برخی نسبت به آن کاملاً بی توجه هستند برای بچه دار شدن پس از انزال، زن از جای خود بر نخیزد و به پشت خوابیده و تا چند دقیقه پاها را در سینه جمع کرده و بی حرکت باقی بماند تا منی به سهولت با تخمک تزویج گردد.

هرگز نباید زن و مرد با بدن آلوده و عرق کرده به تماس جنسی بپردازند. محل نزدیکی باید جایی باشد که هیچ یک از طرفین کمترین ناراحتی و تنفر از آن محیط نداشته باشند . لباس ها و پرده های اتاق خواب زن و شوهر باید از لحاظ رنگ مطابق سلیقه طرفین باشد. رنگ لباس و رنگ لباس زیر آنچنان باشد که طرفین به آن علاقمند می باشند و این دقت را باید در رنگ تخت خواب و غیره نیز رعایت نمود و نباید آنرا دست کم گرفت. پوشیدن رنگ سیاه و رنگ های تیره تأثیر منفی براشتیاق جنسی می گذارد رنگ های روشن و شاد تأثیر مناسبی خواهند داشت منظور از درج این مطلب تجمل گرایی و لوکس گرایی نیست. بلکه رعایت این موارد با ارزان ترین شرایط هم ممکن است .

چگونه بهداشت زناشویی را رعایت کنیم؟

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,,