چگونه در محل کار نه بگوییم(5)

دلال معاملات ملکی می گوید: «این مورد اکازیون است، درست همان چیزی که دنبالش بودید: اتاق خوابهای بزرگ، مدرسه خوب نزدیک به اینجا، تراس بزرگ و حیاط دلباز، نباید بگذارید این مورد از دستتان برود.

به گزارش مجله زنان، اینجا چه اتفاقی افتاده است: ماه هاست که دنبال خانه می گردید. را پیدا کنید. اما اینجا نظرتان را نگرفته است. دو دل هستید که آیا آن را قبول کرده با (کمد کوچک و جای کم و پول تعمیرات آشپزخانه) کنار آمده و یا اینکه از خیر آن بگذرید. شاید چیزی را که می خواهید هرگز برای اجاره کردن اینجا پیشنهاد داده است دودلی شما بیشتر می شود

. پاسخ: «بگذارید یک بار دیگر نگاهی به آنجا بیندازم».

هشدار: اصلاً نگران نباشید که افراد آژانس در مورد تان چه فکری می کنند و تحت تأثیر حربههای آنها قرار نگیرید. شما میدانید وقتی چیزی را که مطابق با خواسته اتان باشد پیدا می کنید هرگز آن را از دست نخواهید داد.

«اگر می خواهی خانه / آپارتمانت به فروش برود باید قیمت را پائین بیاوری ».

اینجا چه اتفاقی افتاده است: شما از قیمت ها به خوبی اطلاع دارید و میدانید قیمت ملک تان در آن منطقه چند است. با توجه به سال ساخت، شرایط و محل آن، قیمتی که گذاشته اید مناسب است و می خواهید صبر کنید. اما مدیر آژانس دوست ندارد صبر کند، او می خواهد هر چه زودتر حق کمیسیون خود را بگیرد.

پاسخ: «نه، قیمت را پایین نمیآورم. مطمئن هستم به فروش میرسد».

هشدار: وقتی کاری که از درستی آن اطمینان دارید را انجام می دهید، روی حرفتان بمانید. اگر شدیداً به پول احتیاج دارید هر زمان که بخواهید و با میلی و خواسته خود می توانید قیمت را پائین بیاورید نه وقتی که مدیر آژانس می خواهد.

«مأمور زیباسازی شهر پیشنهاد میکند که سه درخت مقابل فضای خانه اتان اضافه کنید و اضافه می کند: از این کار پشیمان نمی شوید. میدانم چه می گویم».

اینجا چه اتفاقی افتاده است: یک درخت و چند بوته مقابل منزلتان وجود دارد. داستان قدیمی دوباره تکرار می شود و تنها چیزی که برایتان می ماند پرداخت صورتحساب است. شما خانه اتان را با همین شکل می پسندید و دلیلی برای انجام این کار نمی بینید. چیزی که می خواهید می پسندید و دلیلی برای انجام این کار نمیبینید. چیزی که میخواهید بدانید این است که اگر او واقعاً راست میگوید چرا خودش این کار را نمیکند؟ چرا فکر می کنید باید برای پیشنهادش صدها دلار خرج کنید؟

پاسخ: «نه، بعداً این کار را می کنم».

هشدار: درختان خیلی زود قد می کشند. منتظر بهار باشید تا ببینید چقدر درختان منزلتان سبز و زیبا می شوند. شما احتیاج به درخت اضافه ندارید.

«من از قیمت این سهام اطلاع دارم. خیلی بهتر از این است که پولت را در بانک بگذاری. می خواهی پانصد دلار با من شریک شوی»؟

اینجا چه اتفاقی افتاده است: این دلالی به خوبی می تواند روی شما تأثیر بگذارد. به علاوه او چندین قول و وعده و عید به شما داده که هنوز نتوانسته است به آنها جامه عمل بپوشاند تا زمانی که خودتان تصمیم به خرید چنین سهامی نگرفتهاید، حرفش را گوش نکنید.

پاسخ: «هنوز نه. باید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنم».

هشدار: هیچ چیز حتمی در این دنیا وجود ندارد. پس مواظب باشید.

چگونه در محل کار نه بگوییم(5)

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,