چگونه محبوب دیگران باشیم ؟

چگونه محبوب دیگران باشیم ؟

انسان گاهی با بعضی از اشخاص برخورد می کند که احساس می کند از همان اول از آنها خوشش می آمده صورتی دوست داشتنی، مهربان خوش آیند، جذاب، شاد، و جاذب دارند. وجود چنین حالتی در این نوع افراد سه عامل دارد یا اصولاً افراد ذاتاً و اساساً به این شکل خلق شده اند و آنچه در آنها وجود دارد حالت ارثی یا ژنتیکی دارد و یا افرادی هستند که از بدن خود انرژی مثبت صادر می کنند و همه اطرافیان را تحت تشعشع این انرژی قرار میدهند و یا غذاهایی می خورند که این غذاها در چهره و پیکر آنان این حالت را ایجاد می کند که در قسمت اخیر محققان روی این مطلب کم کار کرده اند به طور کلی کسانی که زیاد مواد شیرینی مثل عسل، مربا، شربت، آب نبات، نان قندی، مارمالاد و امثال آن می خورند دارای چهره اش بشاش و خوش آیند هستند و انسان در برخورد با این افراد احساس شادی و خوشی می کنند. شاید این غذاهای شیرین که مولد انرژی فراوان هستند به قدری در بدن انرژی می سازند که قسمتی از آن از بدن خارج شده و دیگران را تحت تأثیر قرار می دهد. و بالاخره شاید در اثر همین مسئله باشد که انسانها وقتی کسی را دوست دارند بر او شیرینی و شکلات تعارف می کنند.

گروهی از محققین امور غذایی معتقدند که غذاهای شیرین مثل آنچه در بالا ذکر شد، روی مراکز حافظه و احساس در مغز مستقیماً اثر کرده و به آنها نیرو می رساند و این مراکز با دریافت مواد مزبور شدیداً فعال شده و تمام قسمتهای مربوط به عاطفه و احساس از جمله چهره، چشمها و پیشانی را تحت تأثیر مستقیم خود قرار می دهد. بدین ترتیب ملاحظه می کنیم که گرچه غذاهای شیرین باعث چاقی انسان می شوند ولی در عوض چهره انسان را بشاش، شاد، گشاده رو و مهربان می کنند. و بالاخره شاید به همین جهت نیز باشد که افراد چاقی که برای لاغر شدن رژیم گرفته و از مواد قندی و شیرینی پرهیز می کنند مراکز عاطفه و احساس آنها تحت تأثیر منفی قرار گرفته و این افراد خشن، زودرنج، حساس و عصبانی و ترش رو می شوند.

بد نیست در همین جا یادآوری کنیم که اگر می خواهید خوش باشید. اگر می خواهید بیشتر محبوب دوستان و آشنایان و اقوام خود قرار گیرید بیشتر عسل بخورید که واقعاً چیز عجیب و خارق العاده ای است عسل مائده بهشتی است در قرآن کریم در سوره نحل آیه 68 و 69 خداوند عسل را شفای درد مردم دانسته است.

در عسل بیشترین نوع اسید آمینه مثل اسید گلوتامیک، لوسیون، گلسین، تیروزین، تریپتوفان، آژری نین، ستیتن، لیزین گلوتامین، و توزین وجود دارد که به خصوص تورین در بانشاط کردن چهره انسان نقش بسیار خوبی دارد و در آمریکا در بعضی از کرمهای شاد کننده و جوان کننده صورت این اسید آمینه به شکل مخصوص وجود دارد. البته عسل دارای کلیه ویتامین های گروه B ویتامین C و ویتامین E و بسیار از عناصر معروف مثل آهن، منگنز، طلا، نقره، نیکل، منیزیوم، گوگرد، فسفر، مس و پتاسیم می یاشد که منگنز و نیکل نیز در با نشاط کردن چهره اثرات شایسته ای دارد و انسان به راحتی حس می کند که دیگران به او محبت دارند. البته هیچ وقت نباید در غذاهایی که پخته می شود و یا حرارت می بیند عسل ریخت. چون تمام آنزیم های فعال که در عسل وجود دارد از بین می رود. در فارسی از قدیم ضرب المثلی وجود داشت که نوشته ما را به خوبی تایید می کند. ضرب المثلی که می گفت فلانی صورتش مثل عسل شیرین است. بهرحال برای خوش رو و خنده رو بودن عسل را در برنامه غذایی خود جای دهید تا مورد محبت و لطف همگان قرار گیرید.

دسته‌بندی‌ها: روانشناسی خانواده

برچسب‌ها: ,,,,