کره درخت روغن قلم چه تاثیری بر پوست دارد؟

این مرطوب کننده کاملاً طبیعی و جداً مؤثر، برای تغذیه و نرم کردن پوست ­های خشک و ملتهب ضروری است: این محصول همچنین در فرآورده­ های مراقبت از مو نیز استفاده می­شود.

کره درخت روغن قلم (روغن شی)

روغن شی (یا روغن مغز شی) یک روغن طبیعی و شیری رنگ است که از مغزهای درون میوه فشرده شده درخت شی استخراج می­شود و شبیه مواد مراقبت پوستی روغن کاکائو است، روغن کاکائو یک روغن پوستی است که در دمای اطاق جامد است، اما روغن شی آزادانه هنگام تماس با پوست ذوب می­شود تا به طور فریبنده­ای روغنی سبک و نرم تولید کند. این نوع درخت در ۱۹ کشور در طول منطقه ساوانا آفریقا از سنگال در غرب گرفته تا اتیوپی در شرق رشد می­کند که هم یک منظره زیبا به کشورها می­ دهد و هم یک نوع روغن آشپزی می­ باشد. درخت شی در مناطق غربی آفریقا، نسبت به درختان شرق آفریقا کلفت­تر است و به همین دلیل ممکن است شما انواع متفاوت آن را در مراقبت از پوست بیابید. شی یک محصول سریع نیست: اولین میوه­ های آلو مانند هنگامی تولید می ­شوند که درخت ۲۰ ساله باشد و در حدود ۴۵ سالگی درخت میوه ­ها رسیده و بالغ می ­شوند و سپس به مدت ۲۰۰ سال میوه تولید می­کنند. من شدیداً بر این باورم که خریدن روغن شی حیاتی است زیرا مانند بسیاری از محصولات، به ویژه آن­ها که در کشورهای درحال توسعه پرورش می­ یابند، قابل دوام بوده و منصفانه تجارت می­شود.

یکی از پروژه­ های تحقیقی خود من با همکاری زنان در اوگاندا و سودان جنوبی است که روغن شی بدون کمک برده­ها یا کودکان برداشت می­شود و قیمت منصفانه­ ای مستقیماً به پرورش­ دهندگان پرداخت می­گردد. فراوانی اسیدهای چرب (لینولیک، لینولنیک و آراکادونیک که گاهی جمعاً ویتامین F خوانده می­شوند) و وجود ویتامین­های آنتی­اکسیدان  A و در روغن شی باعث شده تا جزء مفید مرطوب کننده­ها و نرم کننده­های مو باشد ( و گاهی می­تواند در مشکلات هم سهمی داشته باشد). این روغن سریعاً جذب شده و حساسیت­زا نمی­باشد (بنابراین می­تواند برای مشکلات پوست التهابی مثل روزآسه مفید باشد) و منافذ پوست را مسدود نمی­کند.

دسته‌بندی‌ها: پوست و مو,طب و زیبایی

برچسب‌ها: ,,,,