نقش امگا-۳ در اختلالت بینایی

نقش امگا-۳ در اختلالت بینایی

همان طور که گفته شد غلظت اسید چرب امگا-۳ (DHA) در مغز به میزان بالایی بوده و دومین جایگاه آن در بدن انسان، چشم است و پس از آن اسپرم ها هستند و به همین علت است که مصرف اسید چرب امگا-۳ برای سلامتی چشم و داشتن دید قوی واجب و ضروری است.

دانشمندان در طی یک تحقیق بالینی، به گروهی از نوازدانی که زودتر از حد طبیعی به دنیا آمده بودند، تغذیه غنی از اسید چرب DHA دادند و در گروهی دیگر به شیر آن ها اسید چرب نوع امگا-۶، مثلاً لینول اسید (linol acid) اضافه کردند. نتایج به دست آمده نشان می دهد، گروه اول که از غذای غنی شده از DHA تغذیه شده بودند، بینایی قوی تر و دید بهتری نسبت به گروه دوم که از لینول اسید تغذیه شده بودند، پیدا کرده بودند. در همین زمینه داشنمندان، اثرات مصرف اسیدچرب DHA و شبکوری را بررسی کردند و مشاهده کردند که تغذیه با مواد غذایی یا مکمل های حاوی اسید چرب DHA (ماهی و کپسول روغن ماهی) می تواند باعث بهتر شدن بیماری شبکوری گردد.

علت عمده از دست دادن نیروی بینایی در سنین بالا، دژنراسیون (تخریب) قسمت مرکزی حوزه بینایی در شبکیه چشم است. دانشمندان استرالیایی به دنبال یافتن راهی برای جلوگیری از این مسئله تحقیقاتی انجام داده و به این نتیجه رسیده اند که مصرف یک وعده ماهی در هفته، به طور آشکار، ریسک تخریب سلولی شبکیه را پایین می آورد.

آب سیاه یکی از بیماری های چشم است که به دنبال بالا رفتن فشارداخل چشم به صورت حاد یا مزمن ایجاد می شود که علائمی مانند درد در چشم، سردرد، کاهش بینایی و … دارد. به دنبال افزایش فشارداخل چشم به صورت مزمن، به عصب بینایی صدمه وارد شده و پیامد آن، محدودیت حوزه بینایی و کاهش دید تا کوری خواهد بود. در آزمایشات انجام شده نشان داده شده است که مصرف اسید چرب امگا-۳ می تواند به عنوان بهترین محافظ عمل کرده و مانع از ایجاد آسیب و ایجاد اختلال در خون رسانی به عصب بینایی و در نهایت مانع از صدمه به عصب بینایی شود.

دسته‌بندی‌ها: گوناگون

برچسب‌ها: ,,,,,,