مواد مفید موجود در چای سبز

مواد مفید موجود در چای سبز

پلی فنول ها : گروهی از فیتوکمیکال ها هستند که در چای سبز به وفور یافت می شوند و دارای خاصیت ضد سرطان و سبب پیشگیری از بروز بیماری های قلبی می شوند. طعم تلخ چای سبز به وجود پلی فنول ها نسبت داده شده است.

کاتچین ها : از دسته پلی فنول ها هستند و در چای سبز به مقدار قابل ملاحظه یافت می شوند. انواع آن شامل : اپی کاتچین، اپی کالوکاتچین، اپی کاتچین گالات و اپی گالوکاتچین گالات می باشند. 10 تا 50 درصد کل کاتچین در چای سبز را اپی گالوکاتچین گالات تشکیل می دهد که خاصیت آنتی اکسیدانی آن نسبت به بقیه انواع کاتچین بیشتر است. همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی آن نسبت به ویتامین E و C، 25 تا 100 برابر بیشتر است. یک فنجان چای سبز به میزان 80 تا 100 میلی گرم از پلی فنول ها و 20 تا 35 میلی گرم از EGCG را تامین کرده و همچنین همین میزان چای فعالیت آنتی اکسیدانی اش نسبت به میزان یک سروینگ از بروکلی، هویج، اسفناج و توت فرنگی خیلی بیشتر است.

تنین : تنها آمینو اسیدی که در چای سبز یافت می شود تنین است که دارای اثر آدم بخش می باشد. تنین (دارای خاصیت ضد استرس و همچنین کنترل کننده کورتیزول می باشد) و به کاتچین (دارای آنتی اکسیدانی) تبدیل می شود. انتظار می رود که 3-4 فنجان چای سبز حاوی 100 تا 200 میلی گرم تنین باشد.

نوشیدن چای سبز می تواند احتمال ابتلا به بیماری های مختلف، از بیماری های ساده باکتریایی گرفته تا بیماری های مزمنی چون بیماری های قلبی ، سکته، سرطان، دهان و دندان، و پوکی استخوان را کاهش دهد.

دسته‌بندی‌ها: تغذیه و سلامتی

برچسب‌ها: ,,,,,